Küünlad on olnud osa inimeste igapäevaelust sajandeid, olles mitte ainult valgustite allikaks, vaid ka hubase atmosfääri loojaks ja lõõgastumise vahendiks. Samuti on aroomiküünlad populaarsed oma tervendavate ja meeleolu tõstvate omaduste tõttu.
Kuid nagu kõigi tule- ja küttesüsteemidega, on ka küünalde kasutamisel ohutus olulisel kohal. Küünalde põletamine ei ole iseenesest ohtlik, kuid see toob kaasa teatud riske, mida on oluline mõista, et tagada ohutu ja turvaline küünla kasutamine kodus.
National Fire Protection Association (NFPA) teatel on Ameerikas igal aastal küünalde tõttu aset leidnud 10 000 kodutulekahju. Enamik neist õnnetustest toimub põhjusel, et küünalt on jäetud järelevalveta või paigutatud ebasobivasse kohta. Seega on oluline meeles pidada, et küünlad on tuleallikad ja neid tuleb käsitleda ettevaatusega.
Küünla põletamise reeglid:
Ära jäta küünalt järelevalveta – Küünal peaks põlema ainult siis, kui viibid ruumis ja saad seda jälgida. Kui ruumist lahkud, kustuta küünal alati.
Aseta küünal sobivasse kohta – Küünal peab olema tulekindlal pinnal ning eemal kergestisüttivatest materjalidest nagu kardinad, raamatud või dekoratiivkangad.
Trimmi taht – Enne igat kasutuskorda on soovitatav küünla taht lühemaks lõigata. See peaks olema umbes 5 mm pikk. Nii hoiad ära liiga kõrge leegi ja vähendad tahma tekkimise ohtu.
Põleta küünalt järjest vaid 2-3 tundi – Kui küünalt liiga pikalt põletada, võib klaas liiga kuumaks minna, suurendades tuleohtu ja vähendades küünla eluea pikkust.
Hoia küünlaid lastest ja lemmikloomadest eemal – Kõrge leegiga ja kuuma vahaga küünal võib uudishimulikule lapsele või lemmikloomale olla ohtlik.